Sıkça Sorulan Sorular

Home / Sıkça Sorulan Sorular

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Özellikle saç köklerinin yerleştirileceği kanalların güzergahları bireyin eskiki saçlarının çıkış doğrultuyu istikametinde ve çıkış açısında açılmış ise ekilen saç natürel görünür. Ayrıca ön saç çizgisi girintili çıkıntılı bir biçimde tasarlanır ve ön 1-2 gizeme süresince tekli kökler kullanıldığında netice natürele son derece yakın olacaktır. Ayrıca kökler muhtemel olan en ince mikromotor uçları ile bir araya gelmelidir.

FUE tekniği ile saç ekimi yapılacak olan bireyler saçlarının 0,3 mm kadar kısaltılacağını öğrenerek ona göre iş ya da sosyal etraflarından izin almalıdırlar.Saç ekiminden 3 gün evvel içki, 7 – 10 gün evvel kanı sulandıran aspirin vb. ilaçlar alınmamalıdır.Saç ekimi harekâtına önden düğmeli elbiseler giyerek gelmeniz nasihat edilir. Gömlek , yelek , ceket stili giysiler giymeniz önerilir.

Saç ekimi sonrası enfeksiyon olmaması için temkin emelli antibiotik tablet 5 gün , şişlik eksiltici tablet 3 gün kullanmanızı öneriyoruz. Ağrı kesici tableti ise harekât sonrası yalnızca 1 veya 2 defa almanız yeterlidir.

Doktorunuz size operasyon sonrasında ayrıntılı bir şekilde nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacak ve size vermiş olduğu dosyanızda da yazılı olarak yer alacaktır.

Daha Fazla Bilgi Edinmek istermisiniz ?